اشتـراک گـذاری

ریبرندینگ میراندا

ریبرندینگ مریندا

فهرست مطالب

ریبرندینگ همیشه از مباحث بحث برانگیز و پر‌چالش عرصه برندینگ و مارکتینگ یا بازاریابی بوده است. این مفهوم می‌تواند مانند یک سکوی پرتاب عمل کند و برند شما را نجات دهد یا منجر به سقوط کمپانی شود. بنابر این استفاده درست و اصولی از این مفهوم از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم طراحان پیشرو با مشاوره رایگان در این راه به بقای برند شما در بازار کمک می‌کند. در این مقاله اول به مفهوم ریبرندینگ و سپس علت ریبرندینگ میراندا می‌پردازیم. در ادامه استراتژی شرکت و لوگو میراندا را مورد بررسی قرار می‌دهیم،‌ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ریبرندینگ میراندا، موجب بازگشتی پر قدرت در عرصه رقابت شد

ریبرندینگ

ریبرندینگ ، یعنی ایجاد نگاه و احساسی جدید برای یک محصول یا شرکت تأسیس ‌شده. یعنی کمپانی با توجه به جایگاه خود در بازار، به ارائه تصویری نو از خود می‌پردازد. این پروسه، یک کار بسیار مهم است چراکه اگر درست انجام نشود موجب شکست کمپانی می‌شود. پس ریبرندینگ یک امر بسیار حساس است و اغلب شرکت ها برای به سرانجام رساندن هدف خود از تیم های حرفه ای کمک میگیرند تا در این پروسه همراهی‌ایشان کنند.

معرفی برند میراندا

اگر از طرفداران نوشیدنی‌های خنک هستید، حتما نام میراندا تا الان به گوشتان خورده. میراندا یک برند باسابقه و قدیمی است که در سرتاسر جهان مخاطبان وفاداری دارد. ممکن هست هنوز نوشیدنی های این برند را به یاد نیاورده باشید. در ایران، همه ما آن را با نوشابه های نارنجی به خاطر داریم. میرندا، نام تجاری برای نوعی نوشابه غیرالکلی شرکت پپسی کو است. اساس آن در اسپانیا به وجود آمد و در سال ۱۹۹۰ میلادی معرفی و عرضه شد. این نوشابه‌ها با طعم‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلفی مانند: پرتقال، گریپ فروت، سیب، توت‌فرنگی، آناناس، موز، لیمو، انگور و چندین طعم دیگر ارائه می‌شوند. و در سطح جهان طرفداران خود را پیدا کرده‌اند.

ریبرندینگ میراندا برای تمامی محصولات خود.

علت ریبرندینگ میراندا

در طی زمان، میراندا مخاطبان وفادار زیادی را جذب این نوشیدنی کرد. اما متاسفانه همراه با قطار زمان سفر نکرد و در گذشته ماند. یعنی با وجود گذر زمان، تصویر شرکت به شکل قدیمی و از مد رفته خود باقی‌ماند. این واقعه منجر به رکود فروش و ضرر اقتصادی شد. از این رو،‌ نیاز به استراتژي جدید برای جذب دوباره‌ی مخاطبان امری ضروری برای این برند تلقی شد اما این گام جدید چه بود؟

بدیهی است که با توجه به ترند‌ها و شرایط زمانی، سلایق مخاطبان نیز دستخوش تغییر می‌شود. در نتیجه، برای ماندن در مسیر رقابت باید همراه با زمان حرکت کرد. بنابر این، میراندا برای ماندن در بازار، نیاز به یک تلاش و اقدام جدی داشت. از این رو، شرکت پپسی کو به سمت ریبرندینگ میراندا قدم برداشت.

تصمیم پپسی کو برای ریبرندینگ میراندا.

تحلیل استراتژی شرکت پپسی کو برای این ریبرندینگ در میراندا

همانطور که می‌دانید اولین قدم برای تغییر، تحقیق و بررسی است. از این رو، ابتدا تیم شرکت پپسی کو با تحقیقات گسترده و جامع خود به شناسایی مخاطبان هدف، رقبا و نکته های موثر در فروش پرداخت. این تحقیقات منجر شد تا شرکت به درک بهتری از جایگاه این برند در بازار برسد. چرا که، پس از بررسی های همه جانبه و پیدا کردن جایگاه محصول، می‌توان در مورد اقدامات بعدی تصمیم های مطمئن‌تری گرفت.

پس از آن، تیم میراندا تصمیم گرفت که باید هویت جدیدی را برای این برند خلق کنند و به میراندا جانی تازه دهند. آن ها پیش‌بینی کردند که این امر منجر می‌شود تا میراندا دوباره به بازار رقابت بازگردد. از این رو، به جمع آوری نقاط قوت و ضعف طراحی قبلی پرداختند. همچنین این تیم چشم انداز آینده‌ی ریبرندیگ را هم بررسی کرد تا امکان خطا را به حداقل برساند. تیم میراندا باید تمام معرفه های قبلی برای مخاطبان را از نو می‌ساخت. از این رو، اول باید مشخص می‌کرد که این هویت جدید قرار است چه ارزش هایی از برند را به مخاطبان نشان دهد؟

تصویر جدید میراندا چگونه است؟

این تیم در نهایت با بررسی تمام داده های جمع آوری شده به یک طراحی جدید رسید. در طرح جدید لوگو، شاهد رنگ جدید همراه با طراحی مدرن، ساده و به یادماندنی هستیم. همانطور که انتظار می‌رفت، ریبرندینگ این شرکت فقط به لوگو، طرح و رنگ محدود نشد. بلکه شرکت پپسی به تمام جنبه های برند از جمله وب سایت، رسانه های اجتماعی،  بازاریابی و بسته بندی محصول هم پراخت. تلاش این تیم بر این بود که هویت جدید و قدیم در عین سازگاری متقاوت باشند. همچنین هماهنگی و توازن در نام، لوگو، هدف و محصول شرکت ایجاد شود.

مهم‌ترین چالش در ریبرندینگ میراندا

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که میراندا در طول تلاش‌ برای ریبرندینگ با آن مواجه شد، حفظ مخاطبان وفادار خود، در عین حال جذاب‌کردن نسل جدیدی از مشتریان بود. تیم میراندا، با استراتژي جالب مشتریان قدیم و هم مخاطبان جدید را به طرفداران این نوشیدنی‌ها تبدیل کرد. ‌مخاطبان وفادار را با حفظ ارزش‌ها و هدف شرکت محفوظ کرد و همچنین با معرفی ویژگی ‌ها و مزایای جدیدی که برای مشتریان جوان‌ تر جالب تر است، به جذب آنها پرداخت.

همانطور که گفته شد، تغییر نام تجاری میراندا یک موفقیت یک شبه نبود، بلکه سفری پر فراز و نشیب برای تجدید قوا بود. تیم میراندا به طرز باورنکردنی ای تلاش کرد تا اطمینان حاصل‌کند که قدم‌هایی که برای تغییر لوگو برند برداشته‌اند موفق آمیز بوده است. این تیم بر موانع زیادی غلبه کرد، تصمیمات سختی را به سرانجام رساند تا به این نتیجه‌ی مقبول رسید.

در نهایت، تلاش برای ریبرندینگ میراندا نتیجه داد. تمرکز جدید و تصویر مدرن میراندا، نسل جدیدی از مشتریان را جذب کرد و در عین حال مخاطبان وفادار خود را نیز حفظ کرد. درآمد و سهم بازار شرکت افزایش یافت. میراندا موقعیت خود را به عنوان پیشرو در صنعت بازیابی کرد و به عرصه رقابت برگشت.

مهم‌ترین چالش در ریبرندینگ.

در پایان، لازم به ذکر است تصمیم بر ریبرندینگ میراندا، تصمیم آسانی نبود. این تصمیم نیاز به ریسک و تحقیقات و برررسی‌های گسترده داشت. اما بدیهی است که این تغییر برای بقای شرکت ضروری و اجتناب ناپذیر بود. تیم میراندا با توجه به تمام رقبای این صنعت، کار سخت و پر چالشی را با بهترین نتیجه به پایان رساند. میراندا در حال حاضر موقعیت خوبی برای پیشرفت در بازار دارد. و تمام این شرایط را به لطف مشاوره و برنامه ریزی تیم خود کسب کرد. اگر شما هم به فکر تغییر در برند خود هستید، نیاز به یک تیم برای مشاوره و طراحی استراتژی دارید. تیم طراحان پیشرو با پکیج‌های بینظیر این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا دقیقا همانطور که میراندا به صحنه بازگشت،‌ به عرصه رقابت بازگردید. می‌توانید روی لینک کلیک کنید تا با تیم ما در تماس باشید.

نویسنده: شاهنگ شمشیری

ایمیل:shahang.sh(at)gmail.com

: به این مطلب امتیاز دهید.
تصویر پیمان اکبری

پیمان اکبری

سلام من پیمان اکبری هستم امیدوارم مطالب این سایت بتونه به مسیر برندسازی شما کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader